logo
logo
skendehu

SME TU PRE VÁS UŽ 30 ROKOV

Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.
.

 

Pranie ponožiek nie je žiadna veda, ale ak poznáte pár zásad a typov, môžete predĺžiť ich životnosť. Predovšetkým zachováte ich funkčnosť, tvarovú stálosť, ale aj ich farebnosť.

Poctivo trieďte podľa farieb. V podstate môžeme ponožky roztriediť na tri kopčeky a to čierne (odtiene tmavo šedé), farebné a biele. Ďalším dôležitým krokom je vybrať správny prací prostriedok. Na trhu nájdete pracie prostriedky na farebnú bielizeň, biele prádlo a potom na tmavé čierne prádlo.

 

Pranie ponožiekAko na pranie ponožiek?

Dodržujte určenie pracieho prostriedku. Pracie prostriedky na biele či svetlé prádlo obsahujú zosvetľovače a bieliace prostriedky, ktoré má bielizeň rozjasniť. Preto v tomto prostriedku perte naozaj len biele či svetlé ponožky. Ak by ste v takom prostriedku vyprali tmavé či farebné ponožky, vytiahnete ich z práčky úplne fľakaté a vyblednuté.

Pre tmavé či farebné ponožky môžete použiť prací prostriedok určený na farebnú bielizeň. V týchto práškoch sa nachádzajú prídavky, ktoré majú oživiť sýtosť farieb. 

Nesmieme zabudnúť na vlnené ponožky, ktoré treba prať v prášku určenom na vlnu. Tento prášok je k vlne šetrný a napomáha vlnu regenerovať. Nezabudnite na práčke zvoliť program na vlnu.

Koľko stupňov je dovolené? Všeobecne možno povedať, že všetky ponožky môžete bezpečne prať na 40 ° C. Táto teplota postačí, aby sa zlikvidovali baktérie.

Aviváž dodá Vašim ponožkám mäkkosť a voňavú sviežosť. Iba u funkčných ponožiek je dôležité sa aviváži vyhnúť, aby nebola narušená ich funkčnosť.

Sušenie ponožiek je vhodné ideálne na šnúre. Prirodzené schnutia na šnúre nepoškodí materiál. Naopak sušenie v sušičke môže poškodiť vlákna a potom sa ponožky začnú rýchlejšie odierať. Ak napriek tomu sušíte v sušičke, sušte na šetrný program.

 

Čo radia naše babičky?

Máte zašednuté ponožky?

Zbavte sa zašednutých ponožiek a vráťte im bielu farbu. Vysypte do vlažnej vody prášok do pečiva. Ponorte do vody ponožky a nechajte pôsobiť cez noc. Nakoniec hoďte ponožky do práčky a vyperte tak, ako ste zvyknutí.

Zráža sa Vám ponožky?

Vlastne je to ich prirodzená vlastnosť, pletenina ponožiek je voľná väzba a pri namočení sa prirodzene začne "sťahovať". Babičky radia. Po vytiahnutí z práčky je ešte mokré natiahnite.

 

KONTAKTY

TECHPETROL kontakty

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
Nepovinná príloha (dokument, obrázok)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.1 MB
  captcha
  Reload

  qrcode

  webnail


    

  https   Active Search Results   cloudflare


    

  web site hosting

  web hosting comparison services

  woocommerce web site hosting

  worpress web site hosting

  web site hosting

  joomla site hosting

  magento site hosting

  drupal site web hosting

  prestashop web site hosting